Dyckerhoff Polska w Radio Kielce
Zoom na ekologię
O drzewach tlenowych, ich zaletach i wpływie na środowisko rozmawiała Zuzanna Graur Menedżer ds. Zrównoważonego Rozwoju z Dyckerhoff Polska sp. z o. o. w audycji „Zoom na wieś” w Radio Kielce.
Ważny proekologicznie projekt, jaki w ostatnim czasie zrealizowała firma Dyckerhoff Polska sp. z o.o. spotkał się z zainteresowaniem mediów. Przedstawiciele firmy zostali zaproszeni do audycji „Zoom na wieś”, by opowiedzieć o tym przedsięwzięciu.
- Projekt „drzew tlenowych” jest związany z globalną redukcją CO2 z atmosfery i polega na założeniu farmy tlenowej w myśl zasady „Sadź tlen, obniż swój ślad węglowy” – mówiła Zuzanna Graur, Menedżerka ds. Zrównoważonego Rozwoju. - Ślad węglowy to koszt naszego pobytu na Ziemi. Zmiany klimatyczne spowodowane czynnikami antropogenicznymi, czyli takimi, które wynikają z działalności człowieka, stanowią jeden z najważniejszych problemów naszej planety. Wychodząc tym problemom naprzeciw, na terenie Cementowni w Nowinach posadzono ponad 250 drzew tlenowych Paulownia fortunei (Seem.) Hemsl. x Paulownia tomentosa (Thunb.) Steud. Drzewa Oxytree, znane również jako drzewa tlenowe są niezwykle efektowne w produkcji tlenu i cechują się szybkim wzrostem.
Prowadzącą audycję interesował także wpływ tych działań na lokalne środowisko i społeczność. - Wychodząc naprzeciw lokalnej społeczności, drzewa tlenowe zasadzono wzdłuż drogi surowcowej, wykorzystywanej do transportowania surowca z kopalni Kowala do cementowni. Drzewa tlenowe, oprócz właściwości redukcyjnych CO2 będą służyć jako naturalna bariera dźwiękochłonna –dodała przedstawicielka Dyckerhoff Polska.