budowa domu – dobry pomysł!
Decyzja o budowie domu jest jedną z ważniejszych w życiu. Nie jest przypadkowa i pochopna lecz przemyślana i świadoma. Dom powinien gwarantować nam poczucie bezpieczeństwa, być trwały i komfortowy aby czuć się w nim wspaniale i cieszyć każdą chwilą. Od czego więc zacząć aby zapewnić sobie spokój na przyszłość?
fachowe podejście
Planując budowę domu warto jest wcześniej zastanowić się i zwrócić uwagę na wiele ważnych aspektów realizacji. Oprócz dobrego wykonawcy istotnym jest dobrać materiały budowlane założone w projekcie i spełniające normy jakości. Warto też wziąć pod uwagę innowacyjne rozwiązania i pomysły aby efekty wykonanej pracy były na długie lata.
fundament to podstawa
Fundament to trwałość i stabilność każdego domu. Jakość użytych materiałów procentuje na przyszłość. Fundamenty powinny być wykonane starannie i z solidnych materiałów gdyż ewentualnie popełnione błędy bądź niedociągnięcia jakościowe będzie bardzo trudno poprawić. Do wykonania fundamentów możemy zastosować:
- beton towarowy w klasie wytrzymałości, którą zaleca projekt dobierając stopień wodoszczelności i odpowiednią konsystencję ułatwiającą prace na budowie (np. beton agrico.S w konsystencji S4), lub
- specjalne rozwiązanie jakim jest samozagęszczalny beton SCC o płynnej konsystencji, pozwalającej na szczelne wypełnienie fundamentu bez konieczności wibrowania podczas wbudowywania mieszanki
Betonowanie wykonujemy za pomocą pompy lub wylewamy mieszankę bezpośrednio z leja betonowozu.
murowana ściana
Do tradycyjnego murowania ścian i łączenia poszczególnych elementów murowych tj. bloczków, cegły, elementów ceramicznych, oferujemy zaprawy budowlane conecta. Produkcja odbywa się na wytwórni. Składniki dozowane są wagowo wg receptury, dzięki czemu uzyskujemy jednorodną zaprawę o tej samej, założonej w projekcie, wytrzymałości. Gotową do użycia mieszankę dostarczamy bezpośrednio na budowę. Przechowywana w odpowiednich warunkach zaprawa zachowuje swoje właściwości robocze do 36 godzin od momentu wyprodukowania. Zaprawy murarskie produkujemy w klasach wytrzymałości na ściskanie: odpowiednio 5, 10 i 15 MPa.
architektura
Elementy wzniesione z betonu są wytrzymałe i trwałe. Oprócz funkcji konstrukcyjnych mogą jednocześnie spełniać rolę materiału dekoracyjnego. Surowe estetyczne elementy betonowe mogą być tłem dla nietuzinkowych aranżacji. Określane są jako beton architektoniczny. Taki beton ma eksponowaną powierzchnię, która nie wymaga pokrycia warstwą wykończeniową. Mogą to być ściany wewnątrz obiektów, kolumny, słupy, schody, tarasy, elementy fasad budynków i ogrodzenia, mała architektura ogrodowa. Beton architektoniczny może również występować w różnych odcieniach kolorów jako beton barwiony a także mieć różne faktury, które uzyskuje się poprzez specjalne odwzorowanie szalunków lub piaskowanie czy śrutowanie.
pewność nad nami
Wykonanie stropu to istotna część budowy domu. Niezależnie od systemu jaki wybierzmy ważna jest wysoka jakość wykorzystanych materiałów. W przypadku stropu żelbetowego należy zwrócić uwagę na odpowiednią konsystencję mieszanki i klasę wytrzymałości betonu na ściskanie aby nie dopuścić do zastosowania niższej niż wymagana w projekcie. Po wbudowaniu mieszanki zastosuj prawidłową pielęgnacje betonu.
nowoczesna podłoga
Anhydrytowy Jastrych Dyckerhoff to innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnej podłogi, która oprócz walorów estetycznych musi być trwała i funkcjonalna. W systemie z ogrzewaniem podłogowym podkład anhydrytowy szybko się nagrzewa, bardzo dobrze przewodzi ciepło podnosząc komfort użytkowania. Niska bezwładność pozwala na korzystanie z ekonomicznych programów grzewczych.
garaż, podjazd, ścieżki, ogrodzenie
Seria agrico to specjalnie przygotowane betony, których odpowiednio dobrane składniki powodują zwiększenie szczelności oraz wzrost odporności na działanie środowisk agresywnych chemicznie i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mrozoodporne, zapewniające wysoką trwałość i niskie koszty eksploatacji. Stosowane w garażach jako posadzki zacierane mechanicznie, przy zabudowie powierzchni wokół domu takich jak: podjazdy pod garaże, miejsca parkingowe, drogi wewnętrzne i dojazdowe, chodniki, ścieżki ogrodowe, elementy ogrodzenia.
- agrico.P posadzki w garażach i budynkach gospodarczych
- agrico.M nawierzchnie podjazdów pod garaże, miejsca parkingowe, drogi wewnętrzne i dojazdowe, chodniki, ścieżki ogrodowe, elementy ogrodzenia.